Masz pytanie, pomysł - napisz do nas
EFS

e - dziennik STREFA RODZICA

Elementarz

nasz Elementarz

BIP Skoczów

Gmina Skoczów

Kuratorium Oświaty

AKTUALNOŚCI

 • 7[1].jpg

  Odsłonięto pomnik !

  2 maja w Gminie Skoczów miała miejsce nietypowa uroczystość. W środku lasu, na skraju Wilamowickiej Górki, odsłonięto pomnik nagrobny przedstawicieli czwartego pokolenia rodu Skoczowskich, dawnych właścicieli Wilamowic, którzy spoczywają tam od XVII wieku.

  Mieszkańcy Wilamowic od 300 lat przekazują sobie wiedzę o tajemniczej mogile. Do tej pory jedynym śladem świadczącym o tym, że wśród drzew znajdują się groby, był stary drewniany krzyż. Miejsce pochówku, choć początkowo znajdujące się na leśnej polanie, z czasem coraz bardziej zarastało. O jego odświeżenie – również w świadomości mieszkańców gminy Skoczów – zadbali lokalni miłośnicy historii, z Haliną i Bolesławem Noga na czele. Dzięki ich staraniom, przy wsparciu Rady Sołeckiej i sołtysa oraz gminy Skoczów, w lesie stanął pomnik z prawdziwego zdarzenia. 2 maja nastąpiło jego odsłonięcie.

  W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele ratusza i Rady Miejskiej, szkół i miejskich instytucji, stowarzyszeń oraz młodzież. O historii miejsca opowiedział Wojciech Grzebielec, zastępca dyrektora w Zespole Szkół nr 3 w Skoczowie. Przy grobie odmówiono modlitwę i złożono pierwsze kwiaty.

 • SAM_0434.JPG

  Coś z niczego, czyli dzieła skoczowskich młodych artystów!

  Wystawa twórczego recyklingu „Coś z niczego''   została zorganizowana przez  Zespół Szkół Specjalnych  w Skoczowie. Ekspozycję, przygotowaną przez panie Mariolę Krajewską- Polaczek i Iwonę Zipser,  można było obejrzeć w dniach 26-28 kwietnia 2017r

  Wydarzenie miało na celu zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na potrzebę ochrony środowiska naturalnego oraz ukazanie możliwości wykorzystania niepotrzebnych rzeczy. Takie surowce jak gazety, tektura, butelki plastikowe, nie noszone ubrania, korki… zostały odmienione nie do poznania i otrzymały drugie życie. Nietuzinkowe prace wykonali uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy.

  Wystawę odwiedzili liczni uczniowie skoczowskich szkół oraz pracownicy MZO.

 • XXXIX Rajd Górski Szkół Gminy Skoczów