Masz pytanie, pomysł - napisz do nas
EFS

e - dziennik STREFA RODZICA

BIP Skoczów

Gmina Skoczów

Kuratorium Oświaty

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Ochabach Małych

Informacje o placówkach oświatowych » Szkoły publiczne » Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Ochabach Małych

ul. Ludwika Krzempka 2
43-430 Ochaby Małe
tel: 33 853 37 81
kom. 722 001 416

Dyrektor: Maja Krawczyk
Z-ca Dyrektora: Magdalena Długokęcka
Pracownik sekretariatu: Patrycja Mistal-Pająk

www: http://szkolaochaby.pl

 

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki położona jest w  samym sercu Ochab, w otoczeniu pięknych drzew oraz stawów, co jest niewątpliwie jednym z jej atutów. Dzieci i młodzież uczą się w dwukondygnacyjnym budynku, połączonym z odnowioną salą gimnastyczną. Posiadamy dziewięć sal lekcyjnych, wyposażonych w tablice interaktywne i sprzęt multimedialny. Wszystkie sale mają dostęp do internetu. Posiadamy bibliotekę szkolną z małą, ale przytulną czytelnią, salę komputerową z osobnymi stanowiskami do pracy oraz „Zielona Pracownię” – klasę do nauki przedmiotów przyrodniczych, wyposażoną w nowoczesne pomoce dydaktyczne. W ostatnich latach na skwerku przy szkole powstał plac zabaw dla naszych najmłodszych uczniów, doposażony w urządzenia siłowni zewnętrznej, a obiekt, który napawa nas dumą, to wielofunkcyjne, najnowsze boisko do gry w piłkę ręczną, nożną, siatkową i koszykową, wokół którego zbudowana jest pełnowymiarowa bieżnia.  Boisko niewątpliwie zachęca do uprawiania sportu i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

W szkole dział świetlica szkolna, miejsce przyjazne do obrabiania zadań domach i nauki oraz aktywnego spędzania czasu. Posiadamy także kuchnie, w której panie kucharki przygotowują smaczne, dwudaniowe obiady oraz herbatę dla uczniów spożywających śniadanie czy podwieczorek.

Kadra nauczycieli Szkoły w Ochabach to specjaliści w wielu dziedzinach, bardzo dobrze wykształceni i pełni pasji, ustawicznie doskonalący swój warsztat pracy. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy zarówno nauczycieli jak i uczniów od lat osiągamy jedne z najwyższych wyników egzaminów zewnętrznych. Nasi uczniowie bez trudu przechodzą proces rekrutacji  i  mogą kształcić się dalej w wymarzonych szkołach. Poza obowiązkowymi zajęciami edukacyjnymi prowadzimy w szkole projekty unijne, pozwalające rokrocznie poszerzyć naszą ofertę o zajęcia pozalekcyjne z przedmiotów przyrodniczych, językowych  i matematycznych. Projekty unijne gwarantują także prowadzenie zajęć z doradztwa zawodowego. W naszej ofercie znajduje się także wiele kółek specjalistycznych: kółko literackie, przyrodnicze i plastyczne. Dla najmłodszych uczniów organizowane są zajęcia szachowe. Bardzo prężnie działa zespól wokalny „Allegro”, który może poszczycić się wieloma sukcesami w konkursach szkolnych i regionalnych. Często wyjeżdżamy  na wycieczki edukacyjne oraz warsztaty tematyczne. Zajęcia odbywają się w ośrodkach naukowych, ośrodkach edukacyjnych lub na uczelniach wyższych.
W szkole zatrudniamy pedagoga, logopedę i psychologa, dzięki którym nasi uczniowie mają zapewnioną kompleksową pomoc psychologiczno – pedagogiczną. Pomoc specjalistów zwiększa poczucie bezpieczeństwa dzieci i gwarantuje, że ich edukacja przebiega spokojnie, bez zakłóceń i wszystkimi koniecznymi dostosowaniami.  

Ważnym elementem życia szkoły są wszelkiego typu akcje charytatywne i wolontariat. Pomagamy najuboższym i chorym, potrzebującym wsparcia medycznego. Bierzemy udział w znanych ogólnopolskich akcjach charytatywnych, ale także w tych o zasięgu regionalnym.  Akcjami charytatywnymi zajmuje się Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Szkolny.   
Opiekujemy się zwierzętami. Dbamy o środowisko. Nasze akcje ekologiczne już niejednokrotnie przynosiły nam wyróżnienie, nawet na forum ogólnopolskim. Organizujemy zbiorki makulatury, baterii, nakrętek, kredek, prowadzimy zajęcia na temat czystego powietrza i smogu, bierzemy udział w akcjach sprzątania świata.

Przez ostatnie lata braliśmy także udział w programie Erasmus +, dzięki któremu nasi uczniowie mogli odwiedzać takie kraje jak: Grecja, Holandia, Wielka Brytania, Dania, Słowacja, Francja, Finlandia i Hiszpania.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszej szkoły osobiście, a także na naszym profilu facebookowym, na którym znajdują się relacje z życia szkoły.

 

  
Facebook