Masz pytanie, pomysł - napisz do nas
EFS

e - dziennik STREFA RODZICA

Elementarz

nasz Elementarz

BIP Skoczów

Gmina Skoczów

Kuratorium Oświaty

AKTUALNOŚCI

 • nursery-2114173_1920.jpg

  Gmina Skoczów planuje otworzyć nowy żłobek !

  Gmina Skoczów planuje otworzyć nowy żłobek

  Szanowni Rodzice,
  wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w zakresie zapewnienia instytucjonalnej opieki żłobkowej, w ubiegłym roku pozyskaliśmy środki z Unii Europejskiej na otwarcie Filii Żłobka Dziennego w Skoczowie. Planowano otworzyć żłobek w centrum Skoczowa, jednakże ze względu na zmiany przepisów, które miały miejsce ostatnio w oświacie, nie jesteśmy w stanie wygospodarować odpowiedniego lokalu ściśle w centrum miasta.

  Mamy przekonanie że nowy żłobek w naszej Gminie jest potrzebny, dlatego dysponując lokalem w Przedszkolu Publicznym nr 4 z oddziałami zamiejscowymi w Międzyświeciu, ul. Malinowa 2, proponujemy tam utworzyć filię Żłobka dla 24 dzieci.

  Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą o opinię, czy lokalizacja Żłobka w Międzyświeciu jest odpowiednia i jesteście Państwo zainteresowani skorzystaniem z takiego rozwiązania.

  Pragniemy nadmienić, że w ramach projektu „Żłobek – nowe możliwości” proponujemy Państwu roczną opiekę wzbogaconą dodatkowymi zajęciami ze specjalistami (zajęcia ruchowe, logopedyczne, socjoterapeutyczne). Opieka prowadzona będzie 10 godzin dziennie (Proponowane  godziny 7,00-17,00). Opieka i zajęcia są bezpłatne. Jedyny koszt, jaki rodzice poniosą to koszty żywienia – 6 zł/ dzień.

  Rodzic zainteresowany skorzystaniem z miejsca Filii Żłobka w Międzyświeciu musi zaliczyć się do grupy:

  a) osób zatrudnionych-powracających po urlopie macierzyńskim/rodzicielskim do pracy lub

  b) osób przebywających na urlopie wychowawczym, którzy złożą oświadczenie woli o chęci powrotu do pracy lub podjęcia zatrudnienia lub

  c) osób nieaktywnych zawodowo i bezrobotnych, którzy złożą oświadczenie woli o chęci podjęcia zatrudnienia, w tym poszukiwania pracy (w tym osoby zarejestrowane w PUP jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy)

   

  Na rok szkolny 2017/2018 pierwszeństwo w zgłoszeniach będą miały dzieci 2 letnie.

  Zainteresowanych powyższą  ofertą rodziców prosimy o zgłoszenie chęci przystąpienia do rekrutacji na email: rekrutacja.zlobek@mzo.skoczow.pl lub pod numerem telefonu 338584310 wew. 719 w terminie do 7 kwietnia 2017 roku.

  Zgłaszając dziecko należy podać jego imię i nazwisko oraz wiek (ukończone miesiące) oraz kontakt np. email, telefon.

 • key_1-1_FINAL-712x1024.jpg

  Polska na niebiesko: Autyzm. Chcemy być sobą!

  Po co świecimy?


  Chcemy, aby ludzie w całej Polsce dowiedzieli się o autyzmie jak najwięcej. Co roku, 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu organizujemy akcję Polska na niebiesko, podczas której budynki w całym kraju świecą dla osób z autyzmem. Jednak niebieskie światło to nie wszystko! Na terenie całego kraju można znaleźć punkty informacyjne. Przyjdź, zapytaj i poznaj osoby z autyzmem i ich rodziców.

  Szczegóły w ulotce w załączniku.

 • m_door-husband-1271621_1920.jpg

  Klasy sportowe dla najmłodszych - zapraszamy na trening pokazowy

  W nowym roku szkolnym 2017/2018 gmina Skoczów planuje utworzenie w szkołach podstawowych oddziałów sportowych dla uczniów klas pierwszych. To nowość, ponieważ do tej pory funkcjonowały one dopiero od 4 klasy szkoły podstawowej.

  Dzieci z klasy sportowej będą realizować ten sam program co inni uczniowie, ale będę mieć aż o 6 godzin więcej zajęć wychowania fizycznego tygodniowo. WF będą prowadzić nauczyciele z kwalifikacjami trenerskimi.

  Chcemy już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do aktywności fizycznej i uprawiania sportu. Zajęcia w klasie sportowej to wszechstronny trening ogólnorozwojowy, dostosowany do wieku uczniów. To wspaniała alternatywa dla spędzania wolnego czasu przed ekranami komputerów – przekonuje burmistrz Mirosław Sitko i dodaje: – Uczniowie z rozszerzonym programem wychowania fizycznego bardzo często osiągają znakomite wyniki w zawodach sportowych o szczeblu ponadregionalnym.

  W przypadku odpowiedniego zainteresowania inicjatywą ze strony rodziców planuje się uruchomienie klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 8 na ul. Morcinka oraz Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Mickiewicza. Zachęcamy rodziców do wybrania klas sportowych dla swoich dzieci.

  Chcących się przekonać o zaletach większej aktywności fizycznej u najmłodszych, Szkółka Piłkarska Lukam 2010 zaprasza na pokazowy trening ogólnorozwojowy dla przedszkolaków.

  Trening odbędzie się 25 marca (sobota) o godz. 9.00 na orliku w Skoczowie (ul. Górecka).

 • 20170306_120423.jpg

  Podróż do świata nauki

  W poniedziałek 6 marca 2017 roku w ramach projektu „Małe- wielkie odkrycia w szkole” wyruszyliśmy na wycieczkę do Beskidzkiego Centrum Nauki w Świnnej koło Żywca.

 • Zostań Stypendystą Programu ,,Marzenie o nauce'' !

  15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpocznie rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2017 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl.
  Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 13 kwietnia 2017 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji  14 czerwca 2017 roku.

 • unia[2].jpg

  Dodatkowa oferta w Przedszkolu Publicznym w Ochabach – Terapia SI

  Nieliczne placówki przedszkolne z oddziałami integracyjnymi są w stanie zaoferować  terapię sensoryczno – integracyjną. Wprowadzenie tego rodzaju oferty wymaga odpowiedniego sprzętu oraz specjalistów. Cieszymy się, że od 2 miesięcy nasze Przedszkole Publiczne w Ochabach świadczy taką pomoc.

  W ramach pozyskanego wsparcia z projektu pn. „Przedszkola nowych możliwości” współfinansowanego z Unii Europejskiego, Europejskiego Funduszu Społecznego do jednego z gabinetów zakupiono specjalistyczny sprzęt typu podwiesie oraz urządzenia rehabilitacyjne: podwieszane platformy, hamaki, deskorolki, równoważnie. W ramach projektu zatrudniono również specjalistę do realizacji indywidualnych zajęć z wychowankami przedszkola.

  Każdy rodzic, którego dziecko wymaga tego typu terapii docenia jej zalety. Terapia SI dostarcza dziecku, podczas jego aktywności ruchowej, kontrolowanej przez terapeutę ilości bodźców sensorycznych, wywołujących w konsekwencji poprawę integracji bodźców docierających do dziecka z otoczenia, jak i jego ciała. Terapia SI wpływa na zmianę  zachowania w sferze motorycznej (kształtuje prawidłowe napięcie mięśniowe i koordynację ruchową), emocjonalnej oraz poprawia umiejętności językowe i poznawcze, a przede wszystkim wpływa na lepszą efektywność uczenia się przez dziecko.

 • SAM_0378Paint[2].jpg

  Ochrona Danych Osobowych w placówkach oświatowych i w jednostkach organizacyjnych Gminy Skoczów

 • SAM_0372[2].jpg

  Nowy program rozliczeń w naszych szkołach - ,,e-stołówki"

 • unia.jpg

  Dodatkowy oddział językowy w Przedszkolu

  Informujemy, że z dniem 01.09.2016 roku w Przedszkolu Publicznym nr 4, 43-430 Skoczów, ul. Morcinka 20  zostanie uruchomiony dodatkowy odział językowy (j. angielski) czynny 12.30-17.30.

 • nasi_najlepsi[1].jpg

  Nasi Najlepsi - Uroczysta gala

  Już po raz drugi Urząd Gminy Skoczów zorganizował galę „Nasi najlepsi”.

Facebook