Masz pytanie, pomysł - napisz do nas
EFS

e - dziennik STREFA RODZICA

Elementarz

nasz Elementarz

BIP Skoczów

Gmina Skoczów

Kuratorium Oświaty

AKTUALNOŚCI

 • Żłobek - NABÓR TRWA !

 • REKRUTACJA "Żłobek nowe możliwości"

  Miejski Zarząd Oświaty w Skoczowie prowadzi nabór do filii Żłobka Dziennego w Międzyświeciu, ul. Malinowa 2. Żłobek zostanie utworzony w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego funduszu Społecznego.

  Celem projektu jest  zwiększenie udziału na rynku pracy obejmującego umożliwienie powrotu do pracy, bądź poszukiwania pracy bądź podjęcie zatrudnienia 48 osób (24 w pierwszym roku i 24 w drugim roku) pełniących funkcje opiekuńcze nad dziećmi do 3 roku życia z terenu Gminy Skoczów i gmin ościennych poprzez poprawę dostępności do usług opiekuńczych obejmujących otwarcie i zapewnienie funkcjonowania filii żłobka.

  W przypadku osób zatrudnionych przebywających na urlopie macierzyńskim/wychowawczym/rodzicielskim należy wypełnić następujące dokumenty: formularz rekrutacyjny, deklaracja uczestnictwa w projekcie,  zaświadczenie o powrocie do pracy, oświadczenie o powrocie do pracy, oświadczenie udziału w projekcie;

  W przypadku osób nie zatrudnionych należy wypełnić: formularz rekrutacyjny, deklaracja uczestnictwa w projekcie, oświadczenie udziału  w projekcie, oświadczenie o poszukiwaniu lub podjęciu zatrudnienia.

  Dokumenty rekrutacyjne (dostępne w załączniku) należy składać do MZO, Mały Rynek1 w terminie 31.07-25.08.2017r. Przed wypełnieniem dokumentów należy szczegółowo zapoznać się z Regulaminem rekrutacji.

  Pliki do pobrania w załączeniu.

 • SAM_0654[1].jpg

  Ostatnia narada Dyrektorów placówek oświatowych Gminy Skoczów w roku szkolnym 2016/2017

  W dniu 30.06.2017r. o godz. 8.30 w Zespole Szkół nr 3 w Skoczowie odbyła się narada Dyrektorów placówek szkolnych i przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Skoczów.

  Naradę otworzyli Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko, Zastępca Andrzej  Bubnicki oraz Dyrektor MZO w Skoczowie Krzysztof Kusiński, którzy podziękowali za wieloletnią pracę odchodzącej na emeryturę Pani Ewie Greń – Dyrektor Przedszkola Publicznego w Harbutowicach.

  Następnie Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko podziękował wszystkim Dyrektorom placówek oświatowych za współpracę w minionym roku szkolnym 2016/2017.

 • indeks.png

  Szkoła Wyższa w Skoczowie !

  Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu Wydział Nauk Społecznych w Skoczowie ogłasza nabór kandydatów na studia I stopnia oraz studia podyplomowe.
  Godziny i miejsce składania dokumentów
  http://www.wsb.net.pl/kandydat/rekrutacja-miejsce-skladania-dokumentow

   

  Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa to Uczelnia specjalistyczna, posiada wyraźnie określony profil kształcenia, zapisany wprost w nazwie, związany z pojęciem szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Istota tego słowa funkcjonuje m.in. pod nazwą wiodącego kierunku i powiązanych z nim specjalności. Bezpieczeństwo narodowe uruchomiliśmy jako jedni z pierwszych w kraju już w 2008 roku. Od 2011r. możliwa jest kontynuacja kształcenia na studiach II stopnia.

  Bezpieczna przyszłość, chociażby na rynku pracy, to jeden z atutów, którym Uczelnia przyciąga kandydatów. Fenomen tego sukcesu leży w prężnych działaniach zespołu „mnożącego” kontakty z Partnerami, którzy to otwierają drzwi do kariery jeszcze na etapie statusu studenta.

  Na uwagę zasługuje czynnik ekonomiczny, niezwykle ważny w momencie podejmowania decyzji wiążącej przyszłość abiturienta z Uczelnią. U nas czesne jest stałe, niezmienne przez cały okres studiów! Płacisz w dogodnych dla siebie ratach – nawet 12 – tu. Jednocześnie możesz skorzystać z bonifikat w opłatach za studia – obniżając miesięczne czesne nawet o 50%!
  Uczelnia może się pochwalić bardzo korzystną „taryfą stypendialną”

  Uczelnia wciąż się rozwija otwierając nowe kierunki studiów. Bezpieczeństwo zdrowotne to absolutna nowość, którą Uczelnia uruchomiła jako pierwsza w Polsce, odnotowując żywe zainteresowanie kierunkiem. Psychologia funkcjonuje już pod szyldem trzech naszych Wydziałów - w Poznaniu, Gdańsku oraz Gliwicach. W obrębie istniejących już kierunków powstają nowe specjalności, projektowane pod kątem sugestii samych studentów i badań potrzeb rynku pracy. Dynamika takich działań dowodzi, że Uczelnia czuwa nad jakością kształcenia i z pomocą specjalistów wpasowuje się w oczekiwania potencjalnych pracodawców.

  Szczególowe informacje o kierunkach i planach studiów
  http://www.wsb.net.pl/student/plany-studiow-poznan-gdansk-gliwice-bartoszyce-gizycko-jaworzno-skoczow

  Zapraszamy do polubienia naszego fanpage https://www.facebook.com/skoczowwsb/

 • baner olimpijczycy[1].jpg

  Gala Nasi Najlepsi

  Gala Nasi Najlepsi 2016/2017 już za nami. Jak co roku doceniono uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym odnieśli sukcesy w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych, artystycznych i naukowych – od szczebla powiatowego po międzynarodowy.

  Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody od sponsorów wręczył wyróżnionym burmistrz Mirosław Sitko. W uroczystości uczestniczył również przewodniczący rady Rajmund Dedio, zastępca Burmistrza Andrzej Bubnicki oraz sekretarz Beata Macura.

  Galę zakończyło wspólne oglądanie filmu pt. „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”.

  Pomysłodawczynią gali jest Maria Sobik – przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty Rady Miejskiej Skoczowa.

   

  Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla obecnych na gali uczniów:

  • P.H.U. Beskid Plus sp. j.
  • Teksid Iron Poland Skoczów
  • Trumpf Mauxion Chocolates Sp.z o.o. Skoczów
  • Dream Park Ochaby
  • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska
  • Pizzeria Verona Skoczów
  • Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skoczowie
  • Optimal Wojciech Tatka
  • STAL-BUD Skoczów
  • ADAMEX Adam Orłowski
  • PUH Wodnik
  • Leśny Park Niespodzianek
  • Park Dinozaurów
  • Kolej Linowa "Czantoria" Sp. z o.o.
  • Górski Park Równicy
  • Tradycyjna Zagroda Rolna – Skansen Ochaby
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Poznań
  • Catering Weselny Prestige
 • Zapraszamy na 750- lecie Skoczowa !