Masz pytanie, pomysł - napisz do nas
EFS

e - dziennik STREFA RODZICA

BIP Skoczów

Gmina Skoczów

Kuratorium Oświaty

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie

Informacje o placówkach oświatowych » Szkoły publiczne » Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie

Budynek A - ul. Osiedlowa 1
43-430 Skoczów
tel. 33 479 16 60
kom. 537 001 459

Budynek B - ul. Bielska 34
43-430 Skoczów
tel. 33 853 37 15

kom. 722 001 404

Dyrektor: Małgorzata Jasionowicz
Z-ca Dyrektora: Elżbieta Olenycz, Barbara Kraszewska
Pracownik sekretariatu: Magdalena Tyc, Magdalena Świta

www: http://www.sp3.skoczow.pl

Historia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie, zwanej „Trójką”, sięga roku 1960. Od roku szkolnego 1998/99 dyrektorem szkoły jest pani Małgorzata Jasionowicz.

18 maja 2005 roku szkoła otrzymała imię patrona,  papieża Jana Pawła II. W tym dniu co roku obchodzimy Dzień Patrona i organizujemy Sztafetę Śladami Jana Pawła II na Kaplicówkę.

Szkoła stawia nie tylko na wszechstronną edukację uczniów, ale i na kulturę fizyczną. Od wielu lat w szkole działają oddziały sportowe o profilu pływacko - siatkarskim. Jedna z klas ma profil piłkarsko – lekkoatletyczny.  Obecnie od pierwszej klasy uczniowie mogą się uczyć w klasach sportowych o profilu ogólnym. Nasi uczniowie przez te lata okazali się bezkonkurencyjni w dyscyplinach pływackich na wszystkich szczeblach, od gminnego po powiatowy. Od 20 lat w szkole odbywają się  Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu, w których licznie uczestniczą dzieci od klasy 1. do 8.   Najmłodsi uczniowie mają też możliwość poznawania tajników gry w szachy w ramach programu „Szachy w szkole”. Od 20 lat szkoła organizuje Gminny Drużynowy Turniej Szachowy. Nasz patron, Jan Paweł II, jako miłośnik sportu inspiruje nas do podążania jego śladami – w związku z tym od pięciu lat w szkole odbywają się Zawody Narciarskie o Puchar Lolka, w których uczestniczą nie tylko uczniowie, ale i rodziny dzieci. Nauczyciele, rodzice, uczniowie, absolwenci i sympatycy  szkoły mogą wziąć udział w Turnieju Koszykówki o Puchar Dyrektora Szkoły. Jako że propagowanie aktywnego trybu życia jest w naszej szkole priorytetem, co roku  uczniowie  biorą udział w Jesiennym Rajdzie Górskim i w Szkolnej Olimpiadzie Sportowej.

W roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 nasza szkoła wygrała  sportową rywalizację szkół podstawowych w gminie Skoczów oraz zdobyła I miejsce w klasyfikacji powiatowej SZS Cieszyn „Igrzyska Dzieci”.

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie kilku konkursów gminnych. Organizujemy Konkurs Pięknego Czytania dla klas I – III „Magiczne podróże po literaturze”, Gminny Konkurs Recytatorski, Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Skills Builder”, Międzyszkolny Konkurs o Janie Pawle II.

Obecnie szkoła funkcjonuje w dwóch budynkach: na ulicy Osiedlowej 1 uczą się klasy 1 – 3, na ulicy Bielskiej 34 uczą się uczniowie od klasy 4. do 8. Mamy do dyspozycji aulę , sale gimnastyczne, boiska sportowe, plac zabaw, biblioteki w każdym z budynków. Ciekawymi miejscami są izba regionalna i sala patrona. 31 października 2019 otwarto pracownię fizyczno-chemiczną w ramach projektu „Zielona pracownia”. Nasi uczniowie mogą rozwijać swoje pasje dzięki atrakcyjnej ofercie zajęć dodatkowych, takich jak zespół wokalny Do-Re-Mi, zespół taneczny Merlin, koło PCK, zajęcia teatralne, zajęcia sportowe oraz różnorodne zajęcia rozwijające uzdolnienia uczniów. Co roku jest organizowany Koncert Młodych Talentów, podczas którego prezentują się młodzi muzycy. Uczniowie mogą uczestniczyć w licznych wycieczkach organizowanych w czasie wolnym, w wyjściach do kina, teatru, muzeów. Włączają się także w wydarzenia kulturalne w mieście i regionie, takie jak prelekcje, koncerty, premiery filmowe. Organizujemy też „zielone szkoły” i obozy szkoleniowe. Szkoła bierze udział w licznych projektach unijnych. Od wielu lat szkoła aktywnie działa  w akcji charytatywnej Pola Nadziei. W szkole są realizowane ciekawe innowacje.

Na co dzień i od święta  uczniów naszej szkoły wyróżnia strój uczniowski – mundurek z logo szkoły.

  
Facebook